Ana sayfa Gezi / Seyahat Antalya da Görülmesi Gereken Mağaralar

Antalya da Görülmesi Gereken Mağaralar

108
0

Antalya, birçok doğal güzelliği ve tarihi bünyesinde barındırıyor. Çeşitli medeniyetlerin yüzyıllar öncesinde yaşadığı Antalya da arkalarında bıraktıkları izler ise Deniz, Güneş, Kum ve Tarih fısıltısı eşliğinde tüm yerli ve yabancı turistleri kendisine çağırıyor.

Zeytintaşı Mağarası

Antalya Serik’e 15 km mesafede yer alan Zeytintaşı Mağarası, yerli ve yabancı misafirlerine eşi bulunamayacak bir doğal güzellik sunuyor. Serik de yer alan mağaraya ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca Zeytintaşı Mağarasının Aspendos Antik Kentine yakın olması ise mağaranın doğal zenginliğine daha da değer katıyor. Zeytintaşı Mağarasının yer aldığı bölgenin konumu gereği Safari ve tırmanma turları içinde ayrıca ziyaretçi akınına uğruyor.

Damlataş Mağarası

Antalya Alanya da bulunan Damlataş mağarası, çok sayıda sarkıt ve dikit ile oluşan eşsiz bir görüntüye sahip. Mağara içerisindeki hava sıcaklığı ise yazın 22-23 derecelerde oluyor. Yerli ve Yabancı turistlerin ziyaretine açık olan Damlataş Mağarası’nda oluşan  %98 nem’in, astım ve kronik bronşit gibi hastalıklara ise çok iyi geldiği ifade ediliyor.

Karataş – Semahöyük Mağarası

Antalya Elmalı ilçesine 5 Km., Antalya’ya ise 115 Km. mesafede yer alan Karataş – Semahöyük Mağarası en eski yerleşim birimlerinden biri olarak geçer tarihte. Mağara içerisinde oluşan % 90 nem oranı ile solunum yolu hastaları için ideal bir ortam oluşturur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here