Ana sayfa Gezi / Seyahat Fethiye Ölüdeniz’i Geziyoruz

Fethiye Ölüdeniz’i Geziyoruz

90
0

Fethiye’ye 14 Km mesafede yer alan ölüdeniz, adından da anlaşılacağı gibi sessiz ve muhteşem bir koyda yer almaktadır. Yosunsuz bembeyaz kumlar ile örtülü, tek bir kıpırtının bile olmadığı Ölüdeniz de çam ormanları ile örtülü mavinin en güzelini, sakinliği ve huzuru bulmanız mümkün.

Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz ile Fethiye arası 14 Km’dir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan Muğla – Fethiye’ye direkt olarak otobüs seferleri bulmanız mümkün.  Fethiye garajından ise Ölüdeniz’e düzenli olarak dolmuş seferleri bulunmaktadır. Fethiye Ölüdeniz’e en yakın havalimanı ise yaklaşık 1 saat mesafedeki Dalaman Havalimanıdır.

Nerelere Gidilir?

Fethiye Ölüdeniz birçok deniz sporu ile birlikte dağ sporlarına da elverişlidir. Babadağ’ın 2.000 mt.  yüksekliğinden yamaç paraşütü ile atlamak, Dağcılık, Rafting, safari ve yürüyüş sporlarının yanısıra Belcekız da yer alan Dalış acentalarına başvurararak dalış sertifikası almanız dahi mümkündür. Tarihi bir gezi için ise Tekne Turu ile Gemiler Adasını tavsiye ederiz. Günlük tekne turlarına katılara Egenin muhteşem koylarını da görebilirsiniz. Gece Hayatı için ise Ölüdeniz’e 5 Dk. Mesafede yer alan Hisar önünü tavsiye edebiliriz.

Ne Yenir?

Fethiye Ölüdeniz de her bütçeye uygun cafe ve restaurant bulmanız mümkün. Balık restaurantları, Cafeler Ölüdenize has atmosferi ve Ege sıcaklığı ile sizleri ağırlayacaktır.

Belki de Ege’nin en muhteşem koyu olan Ölüdeniz de spor ve doğal güzellikle dolu bir tatil sizleri bekliyor. İyi Tatiller.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here