Ana sayfa Gezi / Seyahat Gezmek, Görmek ve Tatil İçin Manavgat Şelalesi Rehberi

Gezmek, Görmek ve Tatil İçin Manavgat Şelalesi Rehberi

117
0

O muhteşem Manavgat şelalesi Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunmaktadır. Konum olarak ilçe merkezine 4 km, Antalya şehir merkezine de yaklaşık olarak 75 km bir mesafede bulunmaktadır.  Manavgat Şelalesi’nin döküldüğü yükseklik yaklaşık 4 metredir. Şelaleyi besleyen ana kaynak ise ‘Dumanlı Kaynağı’ ismiyle anılan bir kaynağın dev kayaların arasından gelen suların akmasıyla şelaleye ulaşmaktadır. Şelale tamamen bir doğa harikası olup ayrıca çevresinde dinlenebileceğiniz aynı zamanda piknik yapıp hoşça bir vakit geçirebileceğiniz yerlerde mevcuttur. Adeta her ağacın altında piknik yapma imkânı bulunmaktadır.

Manavgat Şelalesi Nasıl Bir Yerdir?

Manavgat şelalesi, doğanın insanlara sunmuş olduğu enfes yerlerden biri olup, kafa dinlenecek, yorgunluğunuzu giderecek, stres atılacak bir mekân olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan doğa yürüyüşü, tekne turu, rafting yapma imkanıda sunan şelalede, manzara eşliğinde güzel demlenmiş bir bardak çay yudumlayarak günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Bir rivayete göre Kleopatra’nın yıkandığı söylenen dilek havuzudiye tabir edilen yeri de ziyaret edebilirsiniz. Kahvaltı yapmayı düşünüyor iseniz temiz kahvaltı mekânları bulunmaktadır. Kahvaltı dışında eğer acıkmış iseniz veya yemek yemeye gidecek iseniz şiddetle balık yemeniz tavsiye olunur.

Manavgat Şelalesine Ulaşım Nasıl Olmaktadır?

Manavgat şelalesine turlarla veya varsa özel aracınız ile de gelebilirsiniz. Park etme sorunu hiçbir zaman yaşamazsınız. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak her türlü sıcak soğuk içecek, yiyecek satan mekânları bulmanızda mümkündür. Öte yandan sevdiklerinize hediyelik eşya alabileceğiniz büfe, market gibi yerlerde mevcuttur.

Manavgat Şelalesine Giriş Ücretli Midir?

Manavgat şelalesine giriş ücretlidir. Güncel olarak şelaleye giriş ücret tarifesini öğrenmek için ilgili kişilerden telefon yardımıyla öğrenebilirsiniz. Öğrenci ve sivil olmak üzere fiyat farkları da bulunmaktadır. Sezona göre fiyatlarda minimum düzeyde değişiklik göstermektedir. Uygulanan bu fiyat politikasından tatilciler memnun kalmasa da şelalenin bakım, onarım, temizlik gibi giderleri bu ücretlerden karşılanmaktadır.

Manavgat’ta Konaklama İmkanları Nasıldır?

Eğer Manavgat şelalesinde birkaç gün kalıp konaklamak isteyen tatilcilerinde güvenle kalabilecekleri otel, hotel, pansiyongibi yerler oldukça fazladır. Bu yerleri internet yardımıyla bulabilirsiniz. Tertemiz ve buz gibi suyu ile Manavgat’ta pişman olmayacağınız çok güzel bir zaman geçirerek sevdiklerinizle birlikte hoş bir tatil yapabilirsiniz. İyi tatiller.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here