Ana sayfa Gezi / Seyahat İzmir Çeşme’yi Geziyoruz

İzmir Çeşme’yi Geziyoruz

118
0

İkliminin ve insanlarının sıcaklığı ile tanınan Ege de, Tarihi ve doğal güzellikleri, Plajları, Gece hayatı, Sörf Yarışmaları ve kumrusu ile adını sıkça duyduğumuz Çeşme dört dörtlük bir tatil sizleri bekliyor.

Sörf Tutkunlarının ilk adresi olan Çeşme Alaçatı,  uluslararası Sörf Yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Çeşme de Beach Clubları ve Gece Hayatı ile eğlenceyi, Tarihi eserleri ve Doğal yapıları ile huzuru bulabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Çeşme İzmir il sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir Merkez’e 77 Km, İstanbul’a 649 Km. ve Ankara’ya 667 Km. mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na 80 Km. Mesafede yer alan Çeşme’ye Çoğu Şehirden direkt otobüs seferleri düzenlenmektedir. İzmir otobüsü ile gelişlerde Otobüs firmasının şehir içi servisi ile F.Altay-Üçkuyulara gelmeniz ve semt garajından Çeşme otobüsüne binmeniz gerekmektedir.

Özel aracınız ile gelmek istediğiniz de ise İstanbul’dan  Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Çeşme güzergahını, Ankara’dan ise Afyon, Denizli, Aydın, İzmir, Çeşme güzergahını ya da Uşak, Manisa, İzmir, Çeşme güzergahını kullanabilirsiniz.

Nerelere Gidilir?

Çeşme Bölgesi, Tarih de 13 İon kentine ev sahipliği yapmıştır. Selçuklu ve Osmanlı mimarilerini de içinde barındıran Çeşme de birçok tarihi yer görmeniz mümkündür. Çeşme Kalesi, Kervansaray, Çeşme Müzesi, Erytrai (Ildırı) ve Aziz Haralambos Kilisesi tarih severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında olmalıdır.

Deniz ve Eğlenceyi tercih edenlere ise Boyalık Koyu, Paşa Limanı, Ilıca ve Alaçatı da yer alan Beach Clubları, Gece Kulüblerini, Dalyanda ki Balıkçıları, Fener Adası, Yatak Adası ve Eşek Adasını tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here