Ana sayfa Gezi / Seyahat Kastamonu Ilgaz Dağı Nasıl Gidilir?

Kastamonu Ilgaz Dağı Nasıl Gidilir?

89
0

Kastamonu ve Çankırı il sınırları arasında yer alan Ilgaz Dağı, doğal güzellikleri nedeni ile Milli Park olarak ilan edilmiştir. Üç Bin metreye ulaşan iki zirvesi ile Ilgaz Dağı, tertemiz dağ havası ve doğası ile mutlaka görülmesi gereken tatil listenizde yer almalıdır.

Nasıl gidilir?

İstanbuldan Ilgaz Dağına Otobüs ile ulaşımda Samsun otobüsleri ile Ilgaz sapağında inmeniz gerekmektedir. Burada Ankara istikametinden gelen Kastamonu araçları ile Milli Parka ulaşabilirsiniz. İstanbul Ilgaz arası 490 Km., Ankara Ilgaz arası 200 Km. ve İzmir Ilgaz arası ise 800 Km.mesafededir.

Nerelere Gidilir?

Ilgaz dağların ile Köroğlu dağları arasında yer alan Devrez Vadisi yıllar boyunca doğu ile batı arasında göç eden kavimlerin durak merkezlerinden biri olmuştur.Bu bölge de bulunan höyükler, kaya mezarları, kale harabeleri ve çeşitli mezarların tunç çağı dönemine ait olduğu saptanmıştır.

Ilgaz dağlarında yer alan kayak merkezlerinde kayak yapabilirsiniz. Bahar döneminde ise yaylalarda piknik yapmanız mümkündür. Özellikle Ilgaz Obasında yer alan ormanın mutlaka görülmesini tavsiye ederiz. Ormanda yer alan ağaçlar o kadar sıklıkta ki gökyüzünü görmeniz neredeyse mümkün değil.

Ne Yenir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here